warsztaty:

małe A   |   A3

warsztaty
Małe A to program zajęć cotygodniowych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Warsztaty prowadzą młodzi architekci i architektki doświadczeni w pracy z dziećmi. Zajęcia realizowane są na podstawie programu dydaktycznego Archi-przygody opracowanego przez Narodowe Centrum Kultury i poprzez zabawę mają za zadanie uwrażliwiać od najmłodszych lat na przestrzeń, środowisko oraz architekturę.Zajęcia 1x w tygodniu, max 15 osób w grupie, czas: 120 min
Tworzymy dwie grupy:


GRUPA PRZEDSZKOLNA
kiedy: niedziela 10:00-12:00
liczba zajęć: 12
wiek: 5-6 lat
dzień otwarty: 28 lutego, 10:00-11:00

GRUPA SZKOLNA
kiedy: wtorek 17:00–19:00
liczba zajęć: 10
wiek: 7–9 lat
dzień otwarty: 2 marca, 17:00-18:00

Koszt miesięczny za 4 zajęcia wynosi 300 zł. Dla rodzeństw mamy zniżki! 
Zapraszamy rodziców i dzieci na pierwsze zajęcia próbne!


link do zapisów ︎︎︎O programie
Archi-Przygody


Zajęcia małego A oparte są o program edukacyjny Archi-przygody stworzony w 2017 roku przez Narodowe Centrum Kultury dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla uczniów szkół podstawowych.

Główne założenia skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni i barw, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych, kulturowych i środowiska naturalnego.

Co roku przedszkola i szkoły z całej Polski mają możliwość zapisania się na 3-miesięczny cykl zajęć prowadzony przez doświadczone architektki, architektów oraz nauczycieli przedszkolnych. Do tej pory w Archi-Przygodach wzięło już udział powyżej 300 szkół podstawowych i przedszkoli, ponad 200 studentów i absolwentów architektury oraz więcej niż 9 tysięcy dzieci z całej Polski!

Zachęcamy do zapoznania się ze scenariuszami zajęć na oficjalnej stronie Narodowego Centrum Kultury: https://www.nck.pl/.../archi-przygody/scenariusze-zajec

pobierz scenariusze zajęćGaleriaMiejsce zajęć


Zajęcia prowadzimy w drewnianym domku oraz ogrodzie Otwartej Pracowni Jazdów 3/6. Pracownia to miejsce spotkań i dyskusji, wykładów, koncertów, wystaw, a także pracy warsztatowo-projektowej społeczności akademickiej Wydziału Architektury PW. To przestrzeń otwarta dla mieszkańców Warszawy z misją popularyzacji wiedzy o architekturze i historii naszego miasta, a także interdyscyplinarnej dyskusji nad jego przyszłością. W tym miejscu, prowadzonym siłami społeczności, wielokrotnie organizowaliśmy warsztaty architektoniczne dla dzieci (I edycja małego A, Archi-przygody, czy festiwal LABA). Drewniany domek tworzy nieformalną i ciepłą atmosferę, a zielona przestrzeń ogrodu sprzyja kreatywnym aktywnościom dla najmłodszych. Otwarta Pracownia prowadzona jest przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW i utrzymywana dzięki społeczności. Mieści się w fińskim domku przy ul. Jazdów 3/6 i jest częścią Otwartego Jazdowa – największego oddolnego centrum kultury i edukacji w Polsce.


Prowadzący
ul. Jazdów 3/6
a@sawapw.pl