Warsztaty A3
BAZA WIEDZY

Zobacz efekty naszych warsztatów


sprawdźEDYCJE

Sprawdź jak wyglądały poprzednie edycjejesień 2022
zapisy ruszą we wrześniu

O PROGRAMIE A3

przygotowania koncepcji, realizacji
projektu i jego prezentacjiA3 to program od studentów dla studentów. Jako starsi koledzy i koleżanki, wiemy czego brakuje osobom zaczynającym naukę na wydziale architektury. Chcemy uzupełnić te braki w formie złożonego programu edukacyjnego.

Na studiach dużo uczymy się o tym, jak projektować, ale prawie w ogóle nie uczymy się, jak od strony praktycznej podejść do tak złożonego zadania. Celem A3 jest nauczenie uczestników i uczestniczek świadomego przeprowadzania procesu projektowego od początku do końca.

Program A3 jest podzielony na trzy bloki tematyczne, które reprezentują poszczególne etapy procesu projektowego: KONCEPCJA, REALIZACJA, PREZENTACJA. W ramach każdego z nich odbywają się trzy wydarzenia: wykład, dyskusja i warsztat. Łącznie daje to 9 wydarzeń, które odbywają się cyklicznie na przestrzeni trzech miesięcy.

Blok KONCEPCJA jest poświęcony skutecznemu badaniu kontekstu miejsca i znajdowaniu idei do projektu, skupia się na pracy kreatywnej. Odpowiada na ogólne pytanie: jak zacząć?

Blok REALIZACJA zajmuje się kwestią pracy nad rozwojem projektu. Uczymy w nim efektywnej pracy solo i w zespole, skutecznej komunikacji, zarządzania sobą w czasie. Blok ten jest zwieńczony konkursem 48h, w którym kilkuosobowe zespoły mają dwie doby na przygotowanie odpowiedzi do zadania projektowego. Nad postępami w ciągu całego konkursu czuwa zaproszona pracownia projektowa.MIESJCE

Otwarta Pracownia Jazdów


Cykl odbywa się w Otwartej Pracowni Jazdów. Domek fiński i otaczający go ogród to miejsce interdyscyplinarnych warsztatów, wykładów i dyskusji. Działająca tu na co dzień współpracownia - przestrzeń coworkingowa, dostępna jest dla wszystkich uczestników cyklu dając możliwość wzajemnej pomocy i pracy twórczej. Wartość lokalnego kontekstu osiedla Otwarty Jazdów oraz bliskość otaczającej natury, kształtują jakość merytoryczną oraz organizację wydarzeń programu. 


KONTAKT
kontakt ul. Jazdów 3/6
a@sawapw.pl

facebook.com/arch.akademia
instagram.com/arch.akademia

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW